top of page
  • Yazarın fotoğrafıHabip Gostak

Yeni Nesil Masallar Hakkında Merak Edilenler

İşte beklenen an geldi! Yeni nesilin beklentilerine ve hayal gücüne yönelik, hiçbir yerde olmayan ve duymadığınız masallar. Habip GOSTAK yazdı, Google Play yayınladı. Detaylar burada!

Masal dinlememiş çocuklar büyüyünce kedi resmini bile cetvelle çizerler' demiş ya Cemal Süreyya. Ne kadar da haklı.


Her çocuk masal dinlemeyi ve hayal kurmayı sever. Bunu özellikle 2 çocuk babası olduktan sonra fark ettim. Benim çocuklarım masal dinlemeden uyumuyorlar. Eminin sizin çocuklarınız da öyledir. Çocuklarıma masal okumak için kitaplar aldım, mobil uygulamalar indirdim. Ama nafile!


Bunlar yeni nesil ve yeni nesil çocuklar bizim büyüdüğümüz masallar ile tatmin olmuyorlar.

Onlar insanüstü olaylardan çok insanın sınırları zorlayarak başarabileceği şeylere inanıyorlar. Bunun hayalini kuruyorlar ve buna göre masallar istiyorlar.


Bunu fark eden bir baba olarak, günümüz çocuklarının Yeni Nesil Masallara ihtiyacı olduğunu düşündüm. Nihayetinde çocuklarıma ve yaşıtlarına uygun masallar yazmaya karar verdim. Üç aylık yoğun bir temponun ardından masallara son şeklini verdim. Ardından yazdığım masalları çocuklarıma okudum. Onların görüşlerini aldım, düzenlemeler yaptım.


Hatta bir ilkokula giderek oradaki çocuklara okudum masalları. Geri dönüşler gerçekten mükemmeldi. 'İyi ki böyle bir işe koyulmuşum' dedim. Bunun bir sosyal sorumluluk olduğunun bilinci ile yazdığım masalları çocuklara ulaştırmayı hedef olarak seçtim kendime.


Yazdığım masalları öncelikle kitap olarak çıkarmayı düşündüm ancak dedim ya bunlar yeni nesil diye! Yeni nesil için bir iş yaptığıma göre; yeni nesil bir tarz ile bunu okuyuculara aktarmaya karar verdim ve bunu mobil uygulama olarak yayınlamayı seçtim.


Yeni Nesil Masallar uygulaması Google Play'de yayınlandı.

Uygulama içerisinde yer alan masallar daha önceden hiçbir yerde yayınlanmadı.

Bu uygulamada; çocuklar hem masal dinleyecekler, hem masal okuyacaklar hem de kendi masallarını yazabilecekler. Ayrıca masallar ile ilgili görüşlerini bana bildirebilecekler.


Yeni Nesil Masallar; serüven dolu fantastik olaylardan oluşan, iyiliğin, çalışmanın ve başarının önemine vurgu yapan, çocuklarımızı içinde yaşadığı kültürel ortamda kendine güvenen bir birey olarak yetiştirme amacı taşıyan masallardan oluşmaktadır.

Uygulamaya sürekli olarak yeni masallar ekleyeceğimi bilmenizi isterim.

Çocuğunuz için uygulamayı indirin hadi! İyi dinlemeler dilerim.

Uygulamayı indirmek için tıklayın: Yeni Nesil Masallar

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page