vesikal%25C4%25B1k-1_edited_edited.jpg

Habip GOSTAK

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında paramedik olarak çalışmakta olan Habip GOSTAK, yaklaşık 16 yıldır 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde görev yapmaktadır.

Türkiye’de alanında bir ilk olan acil servis romanlarının yazarı ve acil sağlık alanında eğitimcidir. 

 

Aynı zamanda Yeni Nesil Masallar isimli Google Play’de yayınlanan sesli masallar aplikasyonun yazarı ve yayıncısıdır.


 

BİYOGRAFİ

Habip GOSTAK

İstanbul başta olmak üzere; Tekirdağ, Konya ve Karaman’da yaklaşık 15 yıl boyunca 112 acil sağlık hizmetlerinde görev alan Habip GOSTAK, Türkiye’de alanında bir ilk olan Acil Servis Romanları; Cankurtaran ve Zühre’nin yazarıdır.

Hastanede öncesi acil sağlık alanında kaliteli hizmet gücünün yetişmesine katkı sağlamak amacıyla; blog ve web sayfası üzerinden eğitim yazıları yazan Habip GOSTAK, 2011-2014 yılları arasında Özel Tercih Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde ATT öğrencilerine usta öğretici olarak ders verdi. 2018-2019 yıllarında İstanbul Gelişim Üniversitesinde paramedik bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışan Habip GOSTAK halen İstanbul Medipol Üniversitesinde akademik hayatına devam etmektedir. 

Hastane öncesi acil sağlık alanında çağdaş, kaliteli hizmet sunan 112’yi, acil sağlık araçlarını ve sistemin yükünü omuzlayan ATT ve Paramedikleri tanıtmak amacıyla ortaya koyduğu çalışmaları ile tanınan yazar, aynı zamanda çeşitli toplumsal sorunlara yönelik yazdığı, yönettiği ya da çektiği filmlerle de tanınmaktadır. Sağlık-Sen tarafından 2016 yılında düzenlenen kısa film yarışmasında, senaryosunu yazdığı ve yönettiği Kırık Tablet isimli filmi ile jüri özel ödülü aldı. 

Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği önlisans, Uluslararası İlişkiler, Acil Yardım ve Afet Yönetimi lisans eğitimleri ile Sağlık Yönetimi yüksek lisans eğitimlerini tamamlayan, Tıp Tarihi ve Etik tezli yüksek lisans eğitimine devam eden, Altın Ambulans Onur Ödülü sahibi Habip GOSTAK evli ve 2 çocuk babasıdır.