top of page
vesikal%25C4%25B1k-1_edited_edited.jpg

Habip GOSTAK

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında paramedik olarak çalışmakta olan Habip GOSTAK, uzun yıllardır 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde görev yapmaktadır.

Türkiye’de alanında bir ilk olan acil servis romanlarının yazarı, acil sağlık alanında eğitimci

ve Türkiye'de 112 Tarihini yazan ilk kişidir.

 

Aynı zamanda Yeni Nesil Masallar isimli Google Play’de yayınlanan sesli masallar aplikasyonun yazarı ve yayıncısıdır.


Biyografi: Hoş Geldiniz

BİYOGRAFİ

Habip GOSTAK

İstanbul başta olmak üzere; Tekirdağ, Konya ve Karaman’da yaklaşık 16 yıl boyunca 112 acil sağlık hizmetlerinde görev alan Habip GOSTAK, Türkiye’de alanında bir ilk olan Acil Servis Romanları; Cankurtaran ve Zühre’nin yazarıdır.

Hastanede öncesi acil sağlık alanında kaliteli hizmet gücünün yetişmesine katkı sağlamak amacıyla; blog ve web sayfası üzerinden eğitim yazıları yazan Habip GOSTAK, 2011-2014 yılları arasında Özel Tercih Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde ATT öğrencilerine usta öğretici olarak ders verdi. 2018-2019 yıllarında İstanbul Gelişim Üniversitesinde paramedik bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışan Habip GOSTAK halen İstanbul Medipol Üniversitesinde akademik hayatına devam etmektedir. 

Hastane öncesi acil sağlık alanında çağdaş, kaliteli hizmet sunan 112’yi, acil sağlık araçlarını ve sistemin yükünü omuzlayan ATT ve Paramedikleri tanıtmak amacıyla ortaya koyduğu çalışmaları ile tanınan yazar, aynı zamanda çeşitli toplumsal sorunlara yönelik yazdığı, yönettiği ya da çektiği filmlerle de tanınmaktadır. Sağlık-Sen tarafından 2016 yılında düzenlenen kısa film yarışmasında, senaryosunu yazdığı ve yönettiği Kırık Tablet isimli filmi ile jüri özel ödülü aldı. 

Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği önlisans, Uluslararası İlişkiler, Acil Yardım ve Afet Yönetimi lisans eğitimleri ile Sağlık Yönetimi ve Tıp Tarihi ve Etik tezli yüksek lisans eğitimleri alan, Altın Ambulans Onur Ödülü sahibi Habip GOSTAK evli ve 2 çocuk babasıdır.

Biyografi: Hakkında
bottom of page